Suzuki Vitara IV (facelift 2024) 1.5 DUALJET (116 bg) Full Hybrid ALLGRIP AGS modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Vitara |
| Nesil | Suzuki Vitara IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 DUALJET (116 bg) Full Hybrid ALLGRIP AGS |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5-6.7 Lt/100 km
36.19 - 35.11 US mpg 43.46 - 42.16 UK mpg 15.38 - 14.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 126-129 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 140 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 33 bg |
| Elektrikli motor torku | 60 Nm 44.25 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 116 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 102 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 138 Nm @ 4400 dev/dak 101.78 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K15C |
| Motor hacmi | 1462 cm3 89.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320-1347 Kg 2910.1 - 2969.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Azami yük | 423-450 Kg 932.56 - 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 289 Lt 10.21 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1046 Lt 36.94 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4185 mm 164.76 in. |
| Genişlik | 1775 mm 69.88 in. |
| Yükseklik | 1600 mm 62.99 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Yerden yükseklik | 175 mm 6.89 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman AGS |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |