| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Vitara |
| Nesil | Suzuki Vitara IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 DDiS (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.7 Lt/100 km
63.57 US mpg 76.35 UK mpg 27.03 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 106 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 260.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D16AA |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.52 Lt 5.83 US qt | 4.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1230 Kg 2711.69 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 375 Lt 13.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 710 Lt 25.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4175 mm 164.37 in. |
| Genişlik | 1775 mm 69.88 in. |
| Yükseklik | 1610 mm 63.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Yerden yükseklik | 185 mm 7.28 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |