| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tank |
| Model | 300 |
| Nesil | Tank 300 |
| Modifikasyonu (Motor) | Hi4-T 2.0T 37.1 kWh (408 bg) Plug-in Hybrid 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 2.06-8.8 Lt/100 km
114.2 - 26.7 US mpg 137.1 - 32.1 UK mpg 48.5 - 11.4 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | China VI b |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 154.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 283.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 37.1 kWh |
| Batarya voltajı | 325.6 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTC) | 105 km 65.24 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTC) | 27.6 kWh/100 km
44.42 kWh/100 mi 76 MPGe 3.6 km/kWh 2.3 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 163 bg |
| Elektrikli motor torku | 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | TZ290XH001 |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 7000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 408 bg |
| Sistem tork | 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 252 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 126.1 bg/Lt |
| Tork | 385 Nm @ 1700-4000 dev/dak 283.96 lb.-ft. @ 1700-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | E20NB |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2645 Kg 5831.23 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3085 Kg 6801.26 lbs. |
| Azami yük | 440 Kg 970.03 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4750 mm 187.01 in. |
| Genişlik | 1930 mm 75.98 in. |
| Yükseklik | 1903 mm 74.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1608 mm 63.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1608 mm 63.31 in. |
| Yerden yükseklik | 222 mm 8.74 in. |
| Yaklaşım açısı | 32° |
| Kalkış açısı | 33° |
| rampa açısı | 22° |
| tırmanış açısı | 36.9° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımlı yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |