Tata Curvv EV 45 kWh (150 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tata |
| Model | Curvv |
| Nesil | Tata Curvv |
| Modifikasyonu (Motor) | EV 45 kWh (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.0 saniye |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 45 kWh |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 502 km 311.93 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 150 bg |
| Elektrikli motor torku | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 150 bg |
| Sistem tork | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4310 mm 169.69 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1637 mm 64.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 2560 mm 100.79 in. |
| Yerden yükseklik | 190 mm 7.48 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |