| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tatra |
| Model | T613 |
| Nesil | Tatra T613 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V8 16V (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1973 yıl |
| Son üretim yılı | 1980 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.3 Lt/100 km
15.37 US mpg 18.46 UK mpg 6.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.1 Lt/100 km
19.44 US mpg 23.35 UK mpg 8.26 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.4 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.4 Kg/bg, 74.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 118.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 48.6 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 3300 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Arka, boyuna |
| Motor hacmi | 3495 cm3 213.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2280 Kg 5026.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2660 Kg 5864.3 lbs. |
| Azami yük | 380 Kg 837.76 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5530 mm 217.72 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 3520 mm 138.58 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Yaylı Gergi |
| Arka süspansiyon | Eğik kaldıraç |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/70 R14 S |