| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tofas |
| Model | 131 |
| Nesil | Tofas 131 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1981 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.5 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.6 Kg/bg, 79.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.3 bg/Lt |
| Tork | 124 Nm @ 3000 dev/dak 91.46 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor hacmi | 1585 cm3 96.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 71.5 mm 2.81 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 945 Kg 2083.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1410 Kg 3108.52 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1170 Lt 41.32 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4320 mm 170.08 in. |
| Genişlik | 1630 mm 64.17 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2490 mm 98.03 in. |
| Ön tekerlek izi | 1380 mm 54.33 in. |
| Arka tekerlek izi | 1325 mm 52.17 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 185/70 SR14 |