| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tofas |
| Model | Kartal |
| Nesil | Tofas Kartal |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (84 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1986 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.9 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.6 Kg/bg, 79.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.7 Kg/Nm, 115.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 84 bg @ 5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 53 bg/Lt |
| Tork | 122 Nm @ 3250 dev/dak 89.98 lb.-ft. @ 3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1585 cm3 96.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 71.5 mm 2.81 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1060 Kg 2336.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1550 Kg 3417.17 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 846 Lt 29.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4396 mm 173.07 in. |
| Genişlik | 1642 mm 64.65 in. |
| Yükseklik | 1496 mm 58.9 in. |
| Dingil Mesafesi | 2490 mm 98.03 in. |
| Ön tekerlek izi | 1386 mm 54.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1327 mm 52.24 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 185/70 R14 S |