Toyota Alphard IV 2.5 (190 bg) Hybrid E-Four e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Alphard |
| Nesil | Toyota Alphard IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (190 bg) Hybrid E-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (WLTC) | 6.9-7 Lt/100 km
34.09 - 33.6 US mpg 40.94 - 40.35 UK mpg 14.49 - 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (WLTC) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 6-6.1 Lt/100 km
39.2 - 38.56 US mpg 47.08 - 46.31 UK mpg 16.67 - 16.39 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.4 Kg/Nm, 106.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 182 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 5NM |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 4NM |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 190 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.4 bg/Lt |
| Tork | 236 Nm @ 4300-4500 dev/dak 174.06 lb.-ft. @ 4300-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.4 mm 4.07 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | VVT |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2220-2290 Kg 4894.26 - 5048.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2675 Kg 5897.37 lbs. |
| Azami yük | 385-455 Kg 848.78 - 1003.1 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4995 mm 196.65 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| Yükseklik | 1935 mm 76.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 3000 mm 118.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/65 R17; 225/60 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17; 7J x 18 |