Toyota Camry II Wagon (V20) 2.0 GLi 16V (121 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Camry |
| Nesil | Toyota Camry II Wagon (V20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 GLi 16V (121 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1986 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 137.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 121 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.6 bg/Lt |
| Tork | 176 Nm @ 4400 dev/dak 129.81 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1S-i |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1280 Kg 2821.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 633 Lt 22.35 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1300 Lt 45.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4610 mm 181.5 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Lastik boyutu | 185/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |