Toyota Celica (T23) 1.8 VT-i 16V (143 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Celica |
| Nesil | Toyota Celica (T23) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 VT-i 16V (143 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 133.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.7 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 4200 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1ZZ-FE |
| Motor hacmi | 1794 cm3 109.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.5 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.7 Lt 3.91 US qt | 3.26 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1070 Kg 2358.95 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1565 Kg 3450.23 lbs. |
| Azami yük | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 365 Lt 12.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4335 mm 170.67 in. |
| Genişlik | 1735 mm 68.31 in. |
| Yükseklik | 1320 mm 51.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |