| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Century |
| Nesil | Toyota Century I (VG45) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 i (165 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.1 Lt/100 km
19.44 US mpg 23.35 UK mpg 8.26 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 155.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 165 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 41.3 bg/Lt |
| Tork | 289 Nm @ 3600 dev/dak 213.16 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 5V-EU |
| Motor hacmi | 3994 cm3 243.73 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2135 Kg 4706.87 lbs. |
| Azami yük | 275 Kg 606.27 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 95 Lt 25.1 US gal | 20.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5120 mm 201.57 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2860 mm 112.6 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R15 S |