Toyota Corolla XII (E210) (USA) 2.0 (169 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Corolla |
| Nesil | Toyota Corolla XII (E210) (USA) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (169 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 121.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 169 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.1 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 4400 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M20A-FKS |
| Motor hacmi | 1987 cm3 121.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 97.6 mm 3.84 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1386 Kg 3055.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 371 Lt 13.1 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4630 mm 182.28 in. |
| Genişlik | 1781 mm 70.12 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman iMT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 274 mm |
| Arka frenler | Disk, 259 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |