| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Crown |
| Nesil | Toyota Crown XV (S220) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (226 bg) Hybrid E-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 124.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 121.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 143 bg |
| Elektrikli motor torku | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 1KM |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 226 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 184 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 74 bg/Lt |
| Tork | 221 Nm @ 3800-5400 dev/dak 163 lb.-ft. @ 3800-5400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.4 mm 4.07 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1820-1890 Kg 4012.41 - 4166.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2165 Kg 4773.01 lbs. |
| Azami yük | 275-345 Kg 606.27 - 760.59 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4910 mm 193.31 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550-1560 mm 61.02 - 61.42 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550-1560 mm 61.02 - 61.42 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 215/55 R17; 225/45Z R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |