Toyota Hilux Double Cab VIII (facelift 2020) 2.8 D-4D (204 bg) 4x4 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Toyota Hilux Double Cab VIII (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 D-4D (204 bg) 4x4 |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.8-8.9 Lt/100 km
30.16 - 26.43 US mpg 36.22 - 31.74 UK mpg 12.82 - 11.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 207-236 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.1 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 198.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 74 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 1400-3400 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 1400-3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 1GD-FTV |
| Motor hacmi | 2755 cm3 168.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.6 mm 4.08 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2120-2335 Kg 4673.8 - 5147.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3210 Kg 7076.84 lbs. |
| Azami yük | 875-1090 Kg 1929.04 - 2403.04 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5325 mm 209.65 in. |
| Genişlik | 1855-1900 mm 73.03 - 74.8 in. |
| Yükseklik | 1815 mm 71.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Yerden yükseklik | 293 mm 11.54 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.394 |
| En az dönüş açısı | 13.4 m 43.96 ft. |
| Yaklaşım açısı | 31° |
| Kalkış açısı | 26° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/65 R17; 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 7.5J x 18 |