Toyota Land Cruiser (J80) 4.5 24V (FZJ80) (215 bg) 4WD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Land Cruiser |
| Nesil | Toyota Land Cruiser (J80) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.5 24V (FZJ80) (215 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 17.8 Lt/100 km
13.21 US mpg 15.87 UK mpg 5.62 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.6 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 165 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 215 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 48 bg/Lt |
| Tork | 373 Nm @ 3200 dev/dak 275.11 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 1FZ-FE |
| Motor hacmi | 4477 cm3 273.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 100 mm 3.94 in. |
| Silindir içi vuruş | 95 mm 3.74 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.4 Lt 14.16 US qt | 11.79 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2260 Kg 4982.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2960 Kg 6525.68 lbs. |
| Azami yük | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 830 Lt 29.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1370 Lt 48.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 95 Lt 25.1 US gal | 20.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4820 mm 189.76 in. |
| Genişlik | 1930 mm 75.98 in. |
| Yükseklik | 1860 mm 73.23 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1595 mm 62.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımlı, savrulmasız yay |
| Arka süspansiyon | Bağımlı yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/70 R16 |
| Jant Boyutu | 8J x 16 |