Toyota RAV4 IV 2.5 (176 bg) AWD ECT-i modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | RAV4 |
| Nesil | Toyota RAV4 IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (176 bg) AWD ECT-i |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | ULEV-II |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 176 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.6 bg/Lt |
| Tork | 233 Nm @ 4100 dev/dak 171.85 lb.-ft. @ 4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2AR-FE |
| Motor hacmi | 2494 cm3 152.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 98 mm 3.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2087 Kg 4601.05 lbs. |
| Azami yük | 477 Kg 1051.6 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1087 Lt 38.39 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2078 Lt 73.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4569 mm 179.88 in. |
| Genişlik | 1844 mm 72.6 in. |
| Yükseklik | 1661 mm 65.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2659 mm 104.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Yaklaşım açısı | 29° |
| Kalkış açısı | 22° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman ECT-i |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/65 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |