| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Starlet Cross |
| Nesil | Toyota Starlet Cross |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5L (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 131 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 137.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.8 bg/Lt |
| Tork | 138 Nm @ 4400 dev/dak 101.78 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K15B |
| Motor hacmi | 1462 cm3 89.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | VVT |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1005-1010 Kg 2215.65 - 2226.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Azami yük | 470-475 Kg 1036.17 - 1047.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 304 Lt 10.74 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1009 Lt 35.63 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 37 Lt 9.77 US gal | 8.14 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3995 mm 157.28 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1550 mm 61.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2520 mm 99.21 in. |
| Ön tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| Arka tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| En az dönüş açısı | 9.6 m 31.5 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |