Vauxhall Nova CC 1.5 TD (67 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Nova |
| Nesil | Vauxhall Nova CC |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TD (67 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.9 Kg/bg, 72 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 141.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 67 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 45 bg/Lt |
| Tork | 132 Nm @ 2600 dev/dak 97.36 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 15TD, T4EC1 |
| Motor hacmi | 1488 cm3 90.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 930 Kg 2050.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1410 Kg 3108.52 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1150 Lt 40.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3622 mm 142.6 in. |
| Genişlik | 1535 mm 60.43 in. |
| Yükseklik | 1364 mm 53.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2343 mm 92.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1320 mm 51.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1300 mm 51.18 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Lastik boyutu | 165/70 R13 |
| Jant Boyutu | 13 |