Vauxhall Omega B 2.2i (144 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Omega |
| Nesil | Vauxhall Omega B |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2i (144 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Motor | |
| Güç | 144 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.5 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 4000 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Y22XE |
| Motor hacmi | 2198 cm3 134.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en fazla | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4787 mm 188.46 in. |
| Genişlik | 1786 mm 70.31 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| arka çıkıntı | 1140 mm 44.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15 |