Vauxhall Vectra C CC 2.2i 16V Direct ECOTEC (155 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Vectra |
| Nesil | Vauxhall Vectra C CC |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2i 16V Direct ECOTEC (155 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 180 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 217 km/saat 134.84 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 155 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.5 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 3800 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z22YH |
| Motor hacmi | 2198 cm3 134.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1315 Kg 2899.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1360 Lt 48.03 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4611 mm 181.54 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2036 mm 80.16 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |