Vauxhall Vectra C Estate 2.8i V6 24V Turbo ECOTEC (230 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Vectra |
| Nesil | Vauxhall Vectra C Estate |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8i V6 24V Turbo ECOTEC (230 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.5 Lt/100 km
15.18 US mpg 18.22 UK mpg 6.45 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 250 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 254 km/saat 157.83 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 164.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 236.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 230 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.4 bg/Lt |
| Tork | 330 Nm @ 1800-4500 dev/dak 243.4 lb.-ft. @ 1800-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z28NEL |
| Motor hacmi | 2792 cm3 170.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 74.8 mm 2.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1395 Kg 3075.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1850 Lt 65.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4839 mm 190.51 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2036 mm 80.16 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2830 mm 111.42 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |