| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Zafira |
| Nesil | Vauxhall Zafira B |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0i 16V Turbo OPC (240 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.4 Lt/100 km
17.55 US mpg 21.08 UK mpg 7.46 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 231 km/saat 143.54 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.9 Kg/bg, 144.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 192.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2400 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z20LEH |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1665 Kg 3670.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 535 Kg 1179.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 140 Lt 4.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1820 Lt 64.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4467 mm 175.87 in. |
| Genişlik | 1781 mm 70.12 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1801 mm 70.91 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2026 mm 79.76 in. |
| Yükseklik | 1670 mm 65.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| ön çıkıntı | 920 mm 36.22 in. |
| arka çıkıntı | 844 mm 33.23 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 8J X 18 |