Volkswagen Amarok I Double Cab 2.0 TDI (140 bg) 4MOTION modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Amarok |
| Nesil | Volkswagen Amarok I Double Cab |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (140 bg) 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.1-9.6 Lt/100 km
25.85 - 24.5 US mpg 31.04 - 29.43 UK mpg 10.99 - 10.42 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3-6.8 Lt/100 km
37.34 - 34.59 US mpg 44.84 - 41.54 UK mpg 15.87 - 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.3-7.8 Lt/100 km
32.22 - 30.16 US mpg 38.7 - 36.22 UK mpg 13.7 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 192-205 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1-13.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1-13.5 saniye |
| Maksimum sürat | 162-167 km/saat 100.66 - 103.77 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14 Kg/bg, 71.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.1 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1600-2250 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1600-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CNFB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1957 Kg 4314.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2820 Kg 6217.04 lbs. |
| Azami yük | 863 Kg 1902.59 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5254 mm 206.85 in. |
| Genişlik | 1944 mm 76.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2228 mm 87.72 in. |
| Yükseklik | 1834 mm 72.2 in. |
| Dingil Mesafesi | 3095 mm 121.85 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1261 mm 49.65 in. |
| Yerden yükseklik | 192 mm 7.56 in. |
| En az dönüş açısı | 12.95 m 42.49 ft. |
| Yaklaşım açısı | 28° |
| Kalkış açısı | 23.6° |
| rampa açısı | 21.4° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |