| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Amarok |
| Nesil | Volkswagen Amarok II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (205 bg) 4MOTION Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 231 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 223.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 205 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.7 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1750-2000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1750-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2240 Kg 4938.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3280 Kg 7231.16 lbs. |
| Azami yük | 1040 Kg 2292.81 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 210 Kg 462.97 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5390 mm 212.2 in. |
| Genişlik | 1910 mm 75.2 in. |
| Yükseklik | 1884 mm 74.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 3270 mm 128.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Arka tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| En az dönüş açısı | 12.9 m 42.32 ft. |
| Yaklaşım açısı | 30° |
| Kalkış açısı | 23° |
| rampa açısı | 21° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/70 R17; 255/65 R18; 255/55 R20 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 7.5J x 18; 8J x 20 |