| Genel bilgi |
| Marka | Volkswagen |
|---|
| Model | Atlas |
|---|
| Nesil | Volkswagen Atlas |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 FSI (235 bg) Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 7 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 122.7 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 182.8 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 235 bg @ 4500 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 118.4 bg/Lt |
|---|
| Tork | 350 Nm @ 1600 dev/dak
258.15 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | DCGA |
|---|
| Motor hacmi | 1984 cm3
121.07 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 82.55 mm
3.25 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92.71 mm
3.65 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt
4.97 US qt | 4.14 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 20 Lt
21.13 US qt | 17.6 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1915 Kg
4221.85 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2550 Kg
5621.79 lbs. |
|---|
| Azami yük | 635 Kg
1399.94 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 583 Lt
20.59 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2741 Lt
96.8 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 70.4 Lt
18.6 US gal | 15.49 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 907 Kg
1999.59 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5036 mm
198.27 in. |
|---|
| Genişlik | 1989 mm
78.31 in. |
|---|
| Yükseklik | 1778 mm
70 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2979 mm
117.28 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1708 mm
67.24 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1723 mm
67.83 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 203 mm
7.99 in. |
|---|
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.6 m
38.06 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 20.4° |
|---|
| Kalkış açısı | 22.4° |
|---|
| rampa açısı | 17.5° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
|---|
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 335x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 310x23 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 245/60 R18 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 18 |