Volkswagen Beetle (A5, facelift 2016) 1.4 TSI (150 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Beetle |
| Nesil | Volkswagen Beetle (A5, facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (150 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5-6.6 Lt/100 km
36.19 - 35.64 US mpg 43.46 - 42.8 UK mpg 15.38 - 15.15 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8-4.9 Lt/100 km
49 - 48 US mpg 58.85 - 57.65 UK mpg 20.83 - 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.4-5.5 Lt/100 km
43.56 - 42.77 US mpg 52.31 - 51.36 UK mpg 18.52 - 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 124-126 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 194.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.5 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CZDA |
| Motor hacmi | 1395 cm3 85.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1288 Kg 2839.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Azami yük | 512 Kg 1128.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 310 Lt 10.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 905 Lt 31.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4288 mm 168.82 in. |
| Genişlik | 1825 mm 71.85 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2021 mm 79.57 in. |
| Yükseklik | 1488 mm 58.58 in. |
| Dingil Mesafesi | 2524 mm 99.37 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570-1580 mm 61.81 - 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1546-1556 mm 60.87 - 61.26 in. |
| Yerden yükseklik | 136 mm 5.35 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |