Volkswagen Beetle (A5) 2.5 (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Beetle |
| Nesil | Volkswagen Beetle (A5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 127.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 180 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4250 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CBTA, CBUA |
| Motor hacmi | 2480 cm3 151.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1333 Kg 2938.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1722 Kg 3796.36 lbs. |
| Azami yük | 389 Kg 857.6 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 436 Lt 15.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 847 Lt 29.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4278 mm 168.43 in. |
| Genişlik | 1808 mm 71.18 in. |
| Yükseklik | 1486 mm 58.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2537 mm 99.88 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579 mm 62.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Yerden yükseklik | 144 mm 5.67 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 287 mm |
| Arka frenler | Disk, 272 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 8J x 18 |