Volkswagen Bora Variant (1J6) 2.3 VR5 (170 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Bora |
| Nesil | Volkswagen Bora Variant (1J6) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 VR5 (170 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.3 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.1 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 3300 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AQN |
| Motor hacmi | 2324 cm3 141.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.2 mm 3.55 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1470 Lt 51.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4409 mm 173.58 in. |
| Genişlik | 1735 mm 68.31 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2515 mm 99.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1513 mm 59.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |