Volkswagen Caravelle (T3) 2.1 (112 bg) Syncro 16 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Caravelle |
| Nesil | Volkswagen Caravelle (T3) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.1 (112 bg) Syncro 16 |
| Üretim başlangıç yılı | 1987 yıl |
| Son üretim yılı | 1992 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 7-9 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.3 Lt/100 km
16.45 US mpg 19.75 UK mpg 6.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15 Kg/bg, 66.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 103.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 112 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.1 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 2800 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Arka, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DJ |
| Motor hacmi | 2109 cm3 128.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 94 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 76 mm 2.99 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17.5 Lt 18.49 US qt | 15.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1675-1705 Kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Azami yük | 795-825 Kg 1752.67 - 1818.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2930 Lt 103.47 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4600 mm 181.1 in. |
| Genişlik | 1845 mm 72.64 in. |
| Yükseklik | 2020-2028 mm 79.53 - 79.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2480 mm 97.64 in. |
| Ön tekerlek izi | 1597 mm 62.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1590 mm 62.6 in. |
| ön çıkıntı | 1175 mm 46.26 in. |
| arka çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| Yerden yükseklik | 218-226 mm 8.58 - 8.9 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Yaklaşım açısı | 24° |
| Kalkış açısı | 24° |
| rampa açısı | 29° |
| tırmanış açısı | 36° |
| sığ derinliği | 390 mm 15.35 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/80 R16; 205/80 R16 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 16 |