Volkswagen Caravelle (T6.1, facelift 2019) 2.0 TDI (150 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Caravelle |
| Nesil | Volkswagen Caravelle (T6.1, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (150 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 4-9 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 9-10 Lt/100 km
26.13 - 23.52 US mpg 31.39 - 28.25 UK mpg 11.11 - 10 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 7.1-8.1 Lt/100 km
33.13 - 29.04 US mpg 39.79 - 34.87 UK mpg 14.08 - 12.35 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 6.3-7.1 Lt/100 km
37.34 - 33.13 US mpg 44.84 - 39.79 UK mpg 15.87 - 14.08 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.6-8.6 Lt/100 km
30.95 - 27.35 US mpg 37.17 - 32.85 UK mpg 13.16 - 11.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.3-8.2 Lt/100 km
32.22 - 28.68 US mpg 38.7 - 34.45 UK mpg 13.7 - 12.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 193-216 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.4-7 Lt/100 km
36.75 - 33.6 US mpg 44.14 - 40.35 UK mpg 15.63 - 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.5-5.8 Lt/100 km
42.77 - 40.55 US mpg 51.36 - 48.7 UK mpg 18.18 - 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.8-6.2 Lt/100 km
40.55 - 37.94 US mpg 48.7 - 45.56 UK mpg 17.24 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 154-164 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 13.6 Kg/bg, 73.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3250-3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1500-3000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288MAR / DNAA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2034-2404 Kg 4484.2 - 5299.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3080-3200 Kg 6790.24 - 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 796-1046 Kg 1754.88 - 2306.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 5800 Lt 204.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| AdBlue tankı | 22 Lt 5.81 US gal | 4.84 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4904 mm 193.07 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2297 mm 90.43 in. |
| Yükseklik | 1970-1990 mm 77.56 - 78.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 3000 mm 118.11 in. |
| ön çıkıntı | 906 mm 35.67 in. |
| arka çıkıntı | 998 mm 39.29 in. |
| Yerden yükseklik | 193-201 mm 7.6 - 7.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21.2° |
| Kalkış açısı | 16.2° |
| rampa açısı | 13.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 308x29.5 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 294x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R16; 215/65 R16; 215/60 R17; 235/55 R17; 255/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |