| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | ID.3 |
| Nesil | Volkswagen ID.3 (facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | Pro S 82 kWh (231 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.1 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 82 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 77 kWh |
| Batarya voltajı | 352 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya ağırlığı | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 557 km 346.1 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 15.6 kWh/100 km
25.11 kWh/100 mi 134 MPGe 6.4 km/kWh 4 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 231 bg |
| Elektrikli motor torku | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 231 bg |
| Sistem tork | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1887 Kg 4160.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2420 Kg 5335.19 lbs. |
| Azami yük | 533 Kg 1175.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 385 Lt 13.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1267 Lt 44.74 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4264 mm 167.87 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2070 mm 81.5 in. |
| Yükseklik | 1564 mm 61.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537-1549 mm 60.51 - 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1514-1526 mm 59.61 - 60.08 in. |
| En az dönüş açısı | 10.3 m 33.79 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.2° |
| Kalkış açısı | 16.3° |
| rampa açısı | 10.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 20 |