Volkswagen Passat (B5.5) 2.5 TDI V6 (180 bg) 4MOTION Tiptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B5.5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 TDI V6 (180 bg) 4MOTION Tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 227 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 221 km/saat 137.32 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.1 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1500 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | BDH, BAU |
| Motor hacmi | 2496 cm3 152.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 78.3 mm 3.08 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 2290 Kg 5048.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 725 Lt 25.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4703 mm 185.16 in. |
| Genişlik | 1746 mm 68.74 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2702 mm 106.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |