Volkswagen Passat (B7) 1.4 TSI BMT (160 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B7) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI BMT (160 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 142 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 160 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1500-4500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 /CTHD |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1433 Kg 3159.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2040 Kg 4497.43 lbs. |
| Azami yük | 607 Kg 1338.21 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4769 mm 187.76 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2062 mm 81.18 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2712 mm 106.77 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 941 mm 37.05 in. |
| arka çıkıntı | 1116 mm 43.94 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13.5° |
| Kalkış açısı | 11.9° |
| rampa açısı | 9.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 312x25 mm |
| Arka frenler | Disk, 286x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 235/45 R17; 235/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17; 8J x 18 |