Volkswagen Passat Variant (B3) 2.0 (115 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat Variant (B3) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (115 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.9 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 58 bg/Lt |
| Tork | 166 Nm @ 3200 dev/dak 122.44 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2E |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1155 Kg 2546.34 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1730 Kg 3814 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 465 Lt 16.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1500 Lt 52.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4595 mm 180.91 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2625 mm 103.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1479 mm 58.23 in. |
| Arka tekerlek izi | 1422 mm 55.98 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Çekiş bağlantı kollu süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |