Volkswagen Passat Variant (B9) 2.0 TDI (193 bg) 4MOTION DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat Variant (B9) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (193 bg) 4MOTION DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8-8.1 Lt/100 km
29.4 - 29.04 US mpg 35.31 - 34.87 UK mpg 12.5 - 12.35 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.9-6 Lt/100 km
39.87 - 39.2 US mpg 47.88 - 47.08 UK mpg 16.95 - 16.67 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9-5 Lt/100 km
48 - 47.04 US mpg 57.65 - 56.5 UK mpg 20.41 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7-5.8 Lt/100 km
41.27 - 40.55 US mpg 49.56 - 48.7 UK mpg 17.54 - 17.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 150-153 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 EA |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 114.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 237 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 193 bg |
| Litre başına güç | 98.1 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-3250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 evo / DXNB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1688 Kg 3721.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2320 Kg 5114.72 lbs. |
| Azami yük | 632 Kg 1393.32 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 690 Lt 24.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1920 Lt 67.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4917 mm 193.58 in. |
| Genişlik | 1849 mm 72.8 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2090 mm 82.28 in. |
| Yükseklik | 1521 mm 59.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 2837 mm 111.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1577-1585 mm 62.09 - 62.4 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560-1574 mm 61.42 - 61.97 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Yaklaşım açısı | 12.8° |
| Kalkış açısı | 11.7° |
| rampa açısı | 10.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 235/45 R18; 235/40 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18; 8J x 19 |