Volkswagen Phideon 380TSI (224 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Phideon |
| Nesil | Volkswagen Phideon |
| Modifikasyonu (Motor) | 380TSI (224 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 192.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 224 bg @ 4500-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.9 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-4500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA888 |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1815 Kg 4001.39 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5074 mm 199.76 in. |
| Genişlik | 1893 mm 74.53 in. |
| Yükseklik | 1489 mm 58.62 in. |
| Dingil Mesafesi | 3009 mm 118.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |