Volkswagen CrossPolo V (facelift 2014) 1.4 TDI (105 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Polo |
| Nesil | Volkswagen CrossPolo V (facelift 2014) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TDI (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.6 Lt/100 km
65.34 US mpg 78.47 UK mpg 27.78 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 100 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 187 km/saat 116.2 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.8 Kg/bg, 92.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 219.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 3500-3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.8 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1750-2500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CYZA |
| Motor hacmi | 1422 cm3 86.78 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1139 Kg 2511.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Azami yük | 491 Kg 1082.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 280 Lt 9.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 952 Lt 33.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3987 mm 156.97 in. |
| Genişlik | 1698 mm 66.85 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1901 mm 74.84 in. |
| Yükseklik | 1488 mm 58.58 in. |
| Dingil Mesafesi | 2469 mm 97.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1454 mm 57.24 in. |
| Arka tekerlek izi | 1453 mm 57.2 in. |
| Yerden yükseklik | 175 mm 6.89 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/40 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |