Volkswagen Sharan I (facelift 2000) 2.0 (115 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Sharan |
| Nesil | Volkswagen Sharan I (facelift 2000) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (115 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 14.8 Lt/100 km
15.89 US mpg 19.09 UK mpg 6.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 11 Lt/100 km
21.38 US mpg 25.68 UK mpg 9.09 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 264 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 17.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 17.2 saniye |
| Maksimum sürat | 173 km/saat 107.5 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 16.7 Kg/bg, 60 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 11.3 Kg/Nm, 88.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 58 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 2600 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | ATM |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1918 Kg 4228.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2450 Kg 5401.33 lbs. |
| Azami yük | 532 Kg 1172.86 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 256 Lt 9.04 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2610 Lt 92.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4634 mm 182.44 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1759 mm 69.25 in. |
| Dingil Mesafesi | 2841 mm 111.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Arka tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 16 |