Volkswagen T-Roc I Cabriolet (facelift 2022) 1.0 TSI (110 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I Cabriolet (facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TSI (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet, SUV |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 142 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 124 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.3 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | EURO 6d-ISC FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 13.6 Kg/bg, 73.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.1 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 2000-3000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 2000-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1496 Kg 3298.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Azami yük | 364 Kg 802.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 284 Lt 10.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4271-4286 mm 168.15 - 168.74 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1527 mm 60.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2630 mm 103.54 in. |
| Ön tekerlek izi | 1538-1548 mm 60.55 - 60.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1541-1551 mm 60.67 - 61.06 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımlı yanal dengeleyici direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 215/50 R18; 255/40 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |