| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Tiguan |
| Nesil | Volkswagen Tiguan I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI (170 bg) Automatic 4Motion |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km
17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 207 km/saat 128.62 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 168 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 4300 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.7 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1700 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CAWA, CCZC |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1667 Kg 3675.11 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 533 Kg 1175.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 470 Lt 16.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1510 Lt 53.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4427 mm 174.29 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| Yükseklik | 1683 mm 66.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2604 mm 102.52 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16; 235/55 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |