| Genel bilgi |
| Marka | Volkswagen |
|---|
| Model | Tiguan |
|---|
| Nesil | Volkswagen Tiguan III (North America) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI (201 bg) Tiptronic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2025 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 124.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.9 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 201 bg @ 5250-6000 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 101.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 281 Nm @ 1500-5000 dev/dak
207.25 lb.-ft. @ 1500-5000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | EA888 evo5 |
|---|
| Motor hacmi | 1984 cm3
121.07 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 82.5 mm
3.25 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm
3.65 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1616 Kg
3562.67 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2160 Kg
4761.98 lbs. |
|---|
| Azami yük | 544 Kg
1199.31 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 750 Lt
26.49 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1668 Lt
58.9 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt
14.53 US gal | 12.1 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 680 Kg
1499.14 lbs. |
|---|
| Frensiz treyler yükü | 680 Kg
1499.14 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4684 mm
184.41 in. |
|---|
| Genişlik | 1853 mm
72.95 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2151 mm
84.69 in. |
|---|
| Yükseklik | 1680 mm
66.14 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2791 mm
109.88 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1582 mm
62.28 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1572 mm
61.89 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 167 mm
6.57 in. |
|---|
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.6 m
38.06 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 17.2° |
|---|
| Kalkış açısı | 24.7° |
|---|
| rampa açısı | 20.4° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
|---|
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 306x26 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 300x12 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 215/65 R17 |
|---|
| Jant Boyutu | 7J x 17 |