| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Touareg |
| Nesil | Volkswagen Touareg I (7L) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 TDI (174 bg) 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.4 saniye |
| Maksimum sürat | 184 km/saat 114.33 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 78.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 179.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | BAC, BLK |
| Motor hacmi | 2460 cm3 150.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Pompa-meme |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2229-2435 Kg 4914.1 - 5368.26 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 555 Lt 19.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1570 Lt 55.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 100 Lt 26.42 US gal | 22 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4754 mm 187.17 in. |
| Genişlik | 1928 mm 75.91 in. |
| Yükseklik | 1726 mm 67.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2855 mm 112.4 in. |
| Ön tekerlek izi | 1653 mm 65.08 in. |
| Arka tekerlek izi | 1665 mm 65.55 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |