Volkswagen Transporter (T4, facelift 1996) Kombi 1.9 TD (68 bg) L2H2 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Transporter |
| Nesil | Volkswagen Transporter (T4, facelift 1996) Kombi |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TD (68 bg) L2H2 |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 2-9 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 126 km/saat 78.29 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 24.7 Kg/bg, 40.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 12 Kg/Nm, 83.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 68 bg @ 3700 dev/dak |
| Litre başına güç | 35.9 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm @ 2000-3000 dev/dak 103.26 lb.-ft. @ 2000-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | ABL |
| Motor hacmi | 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1680 Kg 3703.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2625-2800 Kg 5787.13 - 6172.94 lbs. |
| Azami yük | 945-1120 Kg 2083.37 - 2469.18 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 7800 Lt 275.45 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5107 mm 201.06 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2175 mm 85.63 in. |
| Yükseklik | 2430 mm 95.67 in. |
| Dingil Mesafesi | 3320 mm 130.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1589 mm 62.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| ön çıkıntı | 886 mm 34.88 in. |
| arka çıkıntı | 901 mm 35.47 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 12.9 m 42.32 ft. |
| sığ derinliği | 350 mm 13.78 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/70 R15; 205/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |