Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Kombi 2.0 TDI (84 bg) L2H1 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Transporter |
| Nesil | Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Kombi |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (84 bg) L2H1 |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 4-9 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 193 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 21.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 21.1 saniye |
| Maksimum sürat | 146 km/saat 90.72 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 22.6 Kg/bg, 44.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.6 Kg/Nm, 115.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 84 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.7 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1250-2500 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1250-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CAAA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1901-2193 Kg 4190.99 - 4834.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2800-3000 Kg 6172.94 - 6613.87 lbs. |
| Azami yük | 807-899 Kg 1779.13 - 1981.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 6700 Lt 236.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5292 mm 208.35 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2283 mm 89.88 in. |
| Yükseklik | 1990 mm 78.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 3400 mm 133.86 in. |
| ön çıkıntı | 896 mm 35.28 in. |
| arka çıkıntı | 996 mm 39.21 in. |
| Yerden yükseklik | 201 mm 7.91 in. |
| En az dönüş açısı | 13.2 m 43.31 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21° |
| Kalkış açısı | 17° |
| rampa açısı | 12° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 308x29.5 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 294x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |