Volkswagen Up (facelift 2016) 1.0 (68 bg) CNG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Up! |
| Nesil | Volkswagen Up! (facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 (68 bg) CNG |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (CNG) | 3.7 Kg/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (CNG) | 2.5 Kg/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (CNG) | 2.9 Kg/100 km |
| CO2 Emisyonları | 82 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / CNG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.3 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 71 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.6 Kg/Nm, 93.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 68 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Tork | 90 Nm @ 3000 dev/dak 66.38 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CPGA |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.4 Lt 3.59 US qt | 2.99 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 958 Kg 2112.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Azami yük | 422 Kg 930.35 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 213 Lt 7.52 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 913 Lt 32.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 10 Lt 2.64 US gal | 2.2 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi - CNG | 11 Kg |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3600 mm 141.73 in. |
| Genişlik | 1641 mm 64.61 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1910 mm 75.2 in. |
| Yükseklik | 1504 mm 59.21 in. |
| Dingil Mesafesi | 2407 mm 94.76 in. |
| Ön tekerlek izi | 1412-1428 mm 55.59 - 56.22 in. |
| Arka tekerlek izi | 1408-1424 mm 55.43 - 56.06 in. |
| Yerden yükseklik | 144 mm 5.67 in. |
| En az dönüş açısı | 9.8 m 32.15 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/70 R14; 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5J x 14 |