Volkswagen Viloran 380 TSI (220 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Viloran |
| Nesil | Volkswagen Viloran |
| Modifikasyonu (Motor) | 380 TSI (220 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | China 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 101.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 4500-6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.9 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-4400 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DKX |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5346 mm 210.47 in. |
| Genişlik | 1976 mm 77.8 in. |
| Yükseklik | 1781 mm 70.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 3180 mm 125.2 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 20 |