Volkswagen Virtus GTS 1.4 TSI (150 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Virtus |
| Nesil | Volkswagen Virtus |
| Modifikasyonu (Motor) | GTS 1.4 TSI (150 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 118 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 196.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.5 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1400-4000 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1400-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 |
| Motor hacmi | 1395 cm3 85.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1271 Kg 2802.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 521 Lt 18.4 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4492 mm 176.85 in. |
| Genişlik | 1751 mm 68.94 in. |
| Yükseklik | 1477 mm 58.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2649 mm 104.29 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |