Volvo C30 1.6 i 16V (100 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | C30 |
| Nesil | Volvo C30 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i 16V (100 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 167 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 78.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 117.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.7 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 4000 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4164S3 |
| Motor hacmi | 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.2 Lt 6.55 US qt | 5.46 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1279 Kg 2819.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Azami yük | 421 Kg 928.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 233 Lt 8.23 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4252 mm 167.4 in. |
| Genişlik | 1782 mm 70.16 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1548 mm 60.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |