| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S40 |
| Nesil | Volvo S40 II (facelift 2007) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D3 (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 100.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 233.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.6 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-2750 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D5204T5 |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1498 Kg 3302.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 522 Kg 1150.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 404 Lt 14.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4476 mm 176.22 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| Yükseklik | 1454 mm 57.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1548 mm 60.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |