| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S80 |
| Nesil | Volvo S80 II (facelift 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.2 (243 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 208 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 148.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 243 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 3200 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B6324S5 |
| Motor hacmi | 3192 cm3 194.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1638 Kg 3611.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2150 Kg 4739.94 lbs. |
| Azami yük | 512 Kg 1128.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4851 mm 190.98 in. |
| Genişlik | 1861 mm 73.27 in. |
| Yükseklik | 1493 mm 58.78 in. |
| Dingil Mesafesi | 2835 mm 111.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1585 mm 62.4 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |